Економіка Британії на підйомі

Відповідно до останніх даних ринок послуг у Великій Британії, який складає основу економіки, показав не очікувано високі результати, а виробництво знизило темпи падіння.

Ці дані разом з стабільними економічними індикаторами за останні тижні дають підстави для очікування, що економіка Британії почала оговтуватися від рецесії. Відтак 25 квітня було зафіксовано зростання ВВП на 0,3% за перший квартал 2013 року. Це зростання поклало край третій хвилі рецесії з 2008 року.

Індекс Національної асоціації менеджерів із закупівельу сфері послуг зріс до значення у 52,9 проти березневого значення у 52,4. Вважається, що якщо значення індексу більше 50, то спостерігається зростання у цьому секторі. У будівельній сфері цей індекс склав 49,4 проти 47,2, а у виробничій 49,8 в порівнянні з попереднім значенням у 48,6.

І хоча Банк Англії проголосив, що виконає свій план відповідно до політики кількісного послаблення (викупу активів для вливання коштів в економіку) на загальну суму у 375 млрд фунтів, у зв’язку з сигналами економічного зростання на подальший розвиток цієї політики не варто сподіватися. Нагадаємо, що Банк Англії почав проводити політику кількісного послаблення для відновлення економічної активності у країні та виведення її з кризи.

Також очікується, що облікова ставка не буде змінена. Зараз вона складає 0,5%.

Остаточне рішення щодо подальшої політики буде проголошене у полудень 9 травня.

Автор: Хращевський Ян

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *