Поглиблення кризи Європи

Європейська Комісія змінила прогнози щодо падіння ВВП Єврозони з -0,3% до -0,4% на 2013 рік, а ВВП ЄС на -0,1%.

Зростання економіки у ЄС відбувається занадто повільно, щоб забезпечити високий рівень зайнятості та перебороти безробіття, бо всі кошти, що надходять від експорту йдуть на погашення зовнішньої заборгованості та наслідків кризи.

Як заявив Олі Рен, комісар ЄС з питань економічного розвитку та монетарної політики ЄС, Європа повинна побороти безробіття будь-якими способами. Для досягнення цієї мети він пропонує провести ряд структурних реформ для стимулювання ринку праці.

За минулий рік рівень безробіття у Єврозоні склав 11,4% і прогнозується, що він буде зростати до рекордних 12,2% у 2013 році. При цьому урядовці ЄС зізнаються, що немає жодних підстав для зміни ситуації у середньостроковому періоді, оскільки безробіття підживлюється «перекосами внутрішнього ринку праці»

Для стимулювання економіки ЄЦБ вжив заходів по зменшенню облікової ставки до рекордно малого рівня у 0,5%. Водночас, комісар зазначив, що реальній економіці ще знадобиться час для реакції на це зниження. Крім цього він зауважив, що економічне зростання може гальмуватися затягуванням структурного реформування.

Прогнозується, що ВВП Франції впаде на 0,1% у цьому році, а ВВП Німеччини зросте на 0,4%. Загальний прогноз ВВП ЄС на 2014 рік склав +1,4%, а рівеня безробіття – 11,1%.

Автор: Хращевський Ян

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *