Куди падає Крюківський вагонобудівний?

Сьогодні 4 жовтня, у п’ятницю, акції Крюківського вагонобудівного заводу (KVBZ) впали на 3,96% до рівня 17,35 грн за акцію. Враховуючи, що на початку тижня акції заводу торгувалися на рівні 19-20 грн за акцію, падіння за тиждень склало приблизно 10%. Це падіння пов’язують перед усім з відкликанням 13 сертифікатів у заводу.

Порівняння динаміки індексу УБ та КВБЗ з 30 вересня по 4 жовтняЗа останні 5 років Крюківський вагонобудівний завод показав вражаючі показники ліквідності, підтримуючі відношення боргу до власного капіталу менше 10%, а відношення поточних активів до поточних зобов’язань на рівні 3,5. Така ситуація може бути пояснена не бажанням заводу залучати довгостроковий кредит відповідно до регулярної інформації за 2009 рік.

За останні 5 років маржа була стабільною і перебувала на рівні 10-11% з падінням до 5% у 2009 році. У свою чергу витрати на збут збільшувались стрибками. Про це свідчить показник брутто, який чергувався значеннями у 20% та 16% з року в рік за виключенням 2009 року, коли він склав 10,5%.

У 2012 році компанія виплатила дивіденди у розмірі 3,47 грн на акцію, таким чином показник покриття дивідендів впав до 2 зі свого стабільного історичного значення у 5. Таке падіння можна пояснити зростанням дивідендної прибутковості до рівня 13,86% у 2012 році, а також не поганими результатами фінансового року. Станом на дату випуску звіту вартість акції встановилася на рівні 25,05 грн за акцію на Українській біржі.

Відповідно до даних Державного комітету статистики падіння у вантажоперевезеннях залізницею у 2013 році склало 4%. Разом з падінням виробництва заводу вантажних вагонів на 34% і зростанням виробництва пасажирських вагонів на 20%, можна спрогнозувати падіння загального рівня виробництва до 24%.

Загальна доля експорту вагонобудівельної галузі до Росії складає 72%. У свою чергу доля експорту від загального збуту Крюківського вагонобудівного заводу досягає 90%, можна дійти висновку, що якщо експорт буде заблоковано на 4 місяці (до кінця року), то існує ризик втрати до 20% від загального збуту заводу у Росію (припускаючи, що надходження за кожний місяць є рівними, про що свідчить специфіка галузі відповідно до статистичних показників). Додаючи до цього падіння у виробництві, можна припустити, що виручка за 2013 рік може впасти до рівня 2010 року. Також, враховуючи спадну тенденцію на Українській біржі та песимістичні очікування, котрі підігріті як міжнародною ситуацію, зокрема у США, так і внутрішніми економіко-політичними чинниками, ціни на акції Крюківського вагонобудівного заводу можуть за песиместичним сценарієм впасти до рівня 13-14 грн за акцію.

Водночас, при підтримці заводу зі сторони держави, або відкритті нового каналу збуту, або у випадку вирішення проблеми з експортом до кінця цього місяця зниження ціни за акцію може досягти рівня 15,5-16 грн. Виплата дивідендів не зазнає значного впливу.

Автор: Хращевський Ян

При підготовці цієї статті було використано дані з сайту державного комітету статистики та Української біржі, а також з регулярної звітності Крюківського вагонобудівного заводу. Ця стаття не має на меті жодних закликів і є думкою автора. Ані автор, ані сайт не несе будь-якої відповідальності за достовірність даних та/або прогнозу та щодо наслідків використання даної інформації.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *